Image Image Image 01 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

visi mārketinga pakalpojumu veidi

Scroll to Top

To Top

Mūsu projekti

Dokumentālas filmas “The Desert of Forbidden Art” pirmirādes organizēšana Rīgā

2011` 7. novembrī

к/т “SPLENDID PALACE”

7. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace notika Rīgā vienīgais daudzu kinofestivālu sensācijas un visas pasaules kinoskatītāju atklājuma – amerikāņu dokumentālās filmas The Desert of Forbidden Art” (“Aizliegtās mākslas tuksnesis”) seanss. Idēja demonstēt šo unikālo lentu piedēr mūsu kompānijai – ieraugot filmu starptautiskajā festivālā “Послание к человеку” Sankt-Pēterburgā, nolēmām, ka noteikti atvedīsim to uz Rīgu. Patiecoties mums un producentu kompānijai “Yes Intermedia” seanss notika bez maksas, filmu redzēja vairāk, neka 500 skatītāji.

Pirmizrādē Rīgā piedalījās scenārija līdzautors, režisors un filmas producents Čavdars Georgijevs. Pēc seansa viņš atbildēja uz skatītāju jautājumiem.

“The Desert of Forbidden Art” - ir stāsts par unikālu cilvēku un unikālu kolekciju, kas ar viņa pūliņiem savākta Karakalpakstānas Republikas Valsts mākslas muzejā. Tā ir krievu un agrīnā padomju avangarda gleznu kolekciju, kurai līdzvērtīgas nav nevienā pasaules muzejā. Kolekcijas radītājs, mākslinieks, arheologs un kolekcionārs Igors Savickis ir paveicis īstu brīnumu – staļinisko represiju laikā un turpmākajos gados viņš izveda no Maskavas un citām Padomju Savienības pilsētām vairāk nekā 44 tūkstošus aizmirstu, ar formālisma spiedogu apzīmogotu un izstumtu mākslinieku, agrīnā padomju avangarda ģēniju darbu.

thedesertofforbiddenartViņš nekļūdījās – tālu prom no galvaspilsētas un varenajiem „mākslas ierēdņiem” aizliegtie un varai netīkamie audekli guva iespēju dzīvot. Filmā apkopotas unikālas intervijas ar I. Savicka laikabiedriem, kolēģiem un  studentiem, mākslas zinātniekiem un māksliniekiem. Filmas uzņemšana ilga sešus gadus. Tā kļuva par autoru otro pastāvīgo darbu.

apskatīt publikācijas par pasākumu:

avīze DIENA

portāls DELFI